| Rejestracja | Logowanie
OdkryjPolske.pl - Hotele i Noclegi - Polski Portal Rezerwacyjny

Zamek w Rydzynie, Hotel , Rydzyna

Plac Zamkowy 1, 64-130 Rydzyna

Zamek w Rydzynie, Hotel , Rydzyna

Zamek w Rydzynie, Hotel , Rydzyna - Opis

Hotel Zamek w Rydzynie mieści się w jednym z największych najpiękniejszych zamków w Polsce. Jego barwna historia sięga początku XV wieku. Dzisiejszy wygląd nadali mu w XVII wieku Giuseppe Simone Belotti oraz Pompeo Ferrari.zamek miał tyle okien ile dni w roku, tyle sal ile tygodni.Sal paradnych było 12, zaś 4 baszty narożne odpowiadały 4 porom roku. Zamek w Rydzynie był rezydencja króla Polski Stanisława Leszczyńskiego, a następnie książąt Sułkowskich. Tu wychował się Józef Sułkowski, sławny adiutant Napoleona.
W okresie miedzywojennym Zamek był siedzibą znanego w całej Polsce Gimnazjum im. Sułkowskich. Został spalony w 1945 roku. Do dawnej świetności przywrócony przez Stowarzyszenie Inzynierów i Techników Mechaników Polskich ( SIMP ). Część Zamku adoptowana została na centrum hotelowo-konferencyjne.
W salach historycznych eksponowane są kolekcje artystyczne i przyrodnicze. W kalendarzu dorocznych imprez kulturalnych znajdują się m.in. styczniowe Koncerty Noworoczne i Międzynarodowe Rajdy Pojazdów Zabytkowych w maju.

Zamek wraz z hotelem znajduje sie w połowie drogi pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem , przy trasie nr 5, 10 km na południe od Leszna, 200 m od rynku zabytkowego miasteczka, nazwanego "perłą polskiego baroku". Zamek położony jest na skraju romantycznego parku krajobrazowego i otoczony szerokimi fosami. Stanowi niepowtarzalne połączenie architektury, przyrody i rozległych przestrzeni.

Hotel dysponuje 47 pokojami, w tym posiada 10 pokoi 1 - osobowych, 34 pokoje 2 - osobowe, 2 pokoje 4 - osobowe oraz Pokój Królewski. Wszystkie pokoje z łazienkami,telefonem i tv. W wybranych pokojach znajdują się mini bark.

Łacznie w hotelu znajduje się 88 miejsc noclegowych. Istnieje możliwość zwiększenia ilości miejsc noclegowych do 105 poprzez wstawienie dostawek do pokoi 1 i 2 - osobowych.

Zamek w Rydzynie, Hotel , Rydzyna - Podstawowe informacje

Łączna ilość pokoi:
47
Godzina zameldowania od:
14:00
Godzina wymeldowania do:
11:00
Recepcja:
recepcja calodobowa
Obsługa klienta w języku:
Polski
Angielski
Przechowalnia bagażu:
TAK
Akceptacja kart kredytowych:
Visa
MasterCard
Maestro
Parking:
Parking prywatny płatny
Dzieci:

Maksymalnie do 1 dzieci do lat 2 pobyt bezpłatny, na łóżeczkach niemowlęcych

Maksymalnie do 1 dzieci do lat 5 pobyt bezpłatny, jeżeli śpią na obecnych łóżkach.

1 starsze dziecko lub dorosły – opłata w wysokości 60 PLN za osobę, za dobę, na dodatkowym łóżku.

Jest możliwość dostawienia dodatkowych łóżek w pokoju.

Maksymalna liczba dodatkowych łóżek w pokoju to: 1

Akceptacja zwierzat:
Zwierzęta są akceptowane.
Mogą obowiazywać dodatkowe opłaty

Internet w obiekcie:
Wi-Fi jest dostępne w pomieszczeniach ogólnodostępnych i jest bezpłatne
Internet w pokoju:
Wi-Fi jest dostępne w pokojach i jest bezpłatne
Wyposażenie wewnętrzne:
Bar/Kawiarnia
Bar/Kawiarnia
Restauracja
Restauracja
Sauna
Sauna
Winda
Winda

Ważne informacje

Opłaty za dodatkowe usługi nie zostaną automatycznie doliczane do całkowitego kosztu rezerwacji i muszą być uregulowane bezpośrednio w obiekcie.

Zgłoś błąd lub nieprawidlowość

Staramy się aby wszelkie informacje na naszych stronach były dokładne i w rzetelny sposób opisywały prezentowany obiekt. Jeżeli znalazłeś na tej stronie błąd, niezgodność ze stanem faktycznym lub jakąkolwiek niepawidłowość w funkcjonowaniu strony prosimy o przesłanie informacji za pomocą formularza: Zgłaszanie błędu lub nieprawidlowości

OdkryjPolske.pl - Hotele i Noclegi - Polski Portal Rezerwacyjny.

OdkryjPolske.pl - Hotele i Noclegi - Polski Portal Rezerwacyjny - system rezerwacji i baza hoteli i obiektów noclegowych to prawdopodobnie pierwszy ogólnopolski narodowy portal rezerwacji hoteli online w Polsce. Portal działa nieprzerwanie od 2001 roku i powstał jako kontynuacja narodowych systemów rezerwacyjnych działających w Polsce już w XX wieku. Portal był wielokrotnie modernizowany. Obecnie oferuje możliwość prezentacji i rezerwacji hoteli i obiektów noclegowych, umożliwia wyszukiwanie ofert, kontakt bezpośredni za pomocą formularza rezerwacyjnego z obiektami noclegowymi oraz rezerwacje online w wybranych hotelach. W portalu dostępne są różnorodne oferty noclegów w hotelach, motelach, zamkach i pałacach, pensjonatach, w ośrodkach wypoczynkowych, domach wakacyjnych, willach, apartamentach, pokojach gościnnych w domkach i obiektach agroturystyki w całej Polsce. Zapraszamy do korzystania.

Operatorem ogólnopolskiego portalu rezerwacji hoteli i noclegów OdkryjPolske.pl jest biuro podróży Polish Travel Quo Vadis Sp. z o.o. działające od 1990 roku. Polish Travel Quo Vadis jest założycielem Warszawskiej Izby Turystyki, członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz akredytowanym agentem IATA nr 63-2 1003 3.